Dalykas

DAILĖ

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

• Istorija
• Literatūra
• Etika

Modulis/ Tema

„ TROMPE L‘OEIL“ TECHNIKA / TECHNIQUE "TROMPE L'OEIL"

Uždaviniai/ mokymosi rezultatai

 

Kalbiniai uždaviniai

Remdamiesi  savo turimomis žiniomis, tekstu prancūzų kalba, dirbdami individualiai ir grupėmis mokiniai gebės:

  • suvokti tekstą originalo kalba;
  • suprasti informaciją pateiktą vaizdo medžiagoje;
  • vartoti dalyvį kaip būdvardį.

Dalyko uždaviniai

  • suprasti ir panaudoti raktinius žodžius pristatant minėtą žanrą;
  • pristatyti „trompe l‘oeil“ tapybos techniką, įvardinti jos ypatumus;
  • įvardinti reikiamas šios technikos realizavimo priemones;
  • padaryti žodinę prezentaciją pristatant „trompe l‘oeil“ technika atliktą žymaus dailininko reprodukciją.

Kultūra, pažinimas

Pamokos metu mokiniai lavins skaitymo, klausymo supratimo originalo kalba gebėjimus ir praplės bendrojo išsilavinimo dailės srityje žinias.

Mokymo/si metodai

Teksto originalo kalba skaitymas, darbas grupėmis  ir individualiai, raktinių žodžių aptarimas, diskusija.

Medžiaga, priemonės,  įranga

Tekstas prancūzų kalba, vienkalbiai ir dvikalbiai žodynai, vaizdo pamoka prancūzų kalba apie „trompe l‘oeil“ tapybos techniką.

Pasirengimas pamokai

 

Lingvistinis:
• dalyvio kaip būdvardžio vartojimas.
Dalykinis:
• tapybos pagrindai (tapybos žanrų priminimas);
• bendro išsilavinimo žinios apie tapybos žanrus.

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

1. Galimų užduočių sąrašas.
2. Lingvistinis priminimas.
3. Klausimų sudarymo lentelės
Raktiniai žodžiai:
le „trompe l‘oeil“,  le genre pictural, la confusion, la peinture murale, la figuration, les sujets inanimés/ statiques.

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

 

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Skelbiama tema „Trompe l‘oeil technika“. 1. Žymisi, klausia, jei ko nesupranta.
2. Pateikiami raktiniai žodžiai, bei užduotis surasti juos tekste ir juos išversti. Gabesnieji mokiniai savarankiškai skaitys tekstą ir naudodamiesi tekstu ir vienkalbiu žodynu suras jų reikšmes. Silpniau besimokantys mokiniai bus konsultuojami. 2. Mokiniai savarankiškai skaito tekstą, susipažįsta su “trompe l’oil” tapybos žanru ir raktiniais žodžiais
3. Mokytojas patikslina ir papildo turimas ir mokinių įgytas skaitant tekstą žinias apie  “trompe l‘oeil“ tapybą. 3. Klauso, žymisi, klausia, jei ko nesupranta.
4. Mokiniams pasiūloma vaizdo medžiaga "Cours de peinture acrylique - astuce - label-art.fr" ir pateikiami klausimai. 4. Moksleiviai stebi video medžiagą ir žymisi reikiamą informaciją.
5. Užduodamas darbas grupėse, raginant diskutuoti šios technikos realizavimą, aptarti naudotas medžiagas. 5. Diskusija apie panaudotą pamokoje techniką, medžiagas kas buvo nauja ir nežinoma, kas sudomino.
6. Kviečia po vieną mokinį iš grupės pateikti paveikslo tapymo etapus, naudojamas medžiagas. 6. Po vieną moksleivį iš grupės pateikia paveikslo tapymo etapus, naudojamas medžiagas.
7. Savarankiškos užduoties (prezentacijos) išaiškinimas, reikalavimų pateikimas (Pamokos medžiaga). 7. Žymisi užduotį, klausia, jei ko nesupranta.
8. Mokinių įvertinimas, refleksija. 8. Žymisi pastabas, reflektuoja.

Galimi sunkumai problemos ir jų sprendimo būdai

Problemos Sprendimai
1. Pateikti  raktiniai -žodžiai nėra pakankami teksto originalo kalba supratimui.
2. Vaizdo medžiagos tekstas sunkiai suprantamas.
1. Skatinti mokinius naudotis žodynais ir žinynais vienas kito bei mokytojos pagalba.
2. Skatinti klausytis ir žiūrėti vaizdo medžiagą prancūzų kalba daug kartų, technikos demonstravimas padeda suprasti esmę.
Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai Neformaliai vertinamas moksleivių aktyvumas, jų gebėjimas atskirti tapybos tipus, reikšti savo nuomonę ir ją pagrįsti.

Namų darbai, tolesnė veikla

Dailės albumuose arba internete susirasti reprodukciją, atliktą „trompe l‘oeil“ technika, ją pristatyti klasei, pagrįsti pasirinkimą.

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. Klausimas refleksijai:
Kalbos integracijos pamokoje problemos ir jų sprendimo būdai.

Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. Klausimas refleksijai:
Kas labiausiai patiko integruotoje pamokoje? Kas buvo sunku?

Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai

Parengė: Daina Kazlauskaitė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.

Naudoti šaltiniai:
Žymių dailininkų reprodukcijos, dailės albumai, tekstas originalo kalba;
Vaizdo medžiaga prancūzų kalba;
Žodynai.